چند رسانه ایکد مطلب:  600تاریخ انتشار:  2 شهریور 1393 - 9:34
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
 تبدیل 237 هزار و 718 کنتور آنالوگ به دیجیتال در همدان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از تبدیل 237 هزار و 718 کنتور آنالوگ به دیجیتال در سطح استان همدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، حاجی‌رضا تیموری با اشاره به شرایط تأمین برق برای متقاضیان جدید اظهار کرد: تأمین شرایط برقدار شدن و نیرورسانی در مناطق شهری کمتر از 30 کیلووات که به صورت آمپراژ تک فاز یا 3 فاز واگذار می‌شود بر عهده شرکت توزیع نیروی برق است.

وی افزود: بر اساس آیین‌نامه تکمیلی تعرفه‌های برق نیز احداث خطوط نیرورسانی مشترکان دیماندی شامل خط و فیدر مربوطه از شبکه موجود تا نقطه تحویل در تمام موارد با رعایت استانداردها و با هماهنگی و نظارت شرکت بر عهده متقاضی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان یادآور شد: در این موارد متقاضی می‌تواند انجام عملیات را با پرداخت هزینه به شرکت برق محول کرده یا با استفاده از مشاوران و پیمانکاران مورد تأیید شرکت نسبت به احداث تأسیسات نیرورسانی اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از خطوط و پست احداثی نیرورسانی به مشترکان با توجه به نظر مشترک نیز به دو گونه توسط مشترک یا شرکت انجام می‌گیرد.

تیموری با اشاره به بهره‌برداری توسط مشترک ادامه داد: در این زمینه مشترک مالکیت خطوط نیرورسانی و پست احداثی و مسئولیت بهره‌برداری و نگهداری از پست احداثی و خطوط تغذیه‌کننده آن را بر عهده داشته و نقطه تحویل در ابتدای خطوط نیرورسانی است.

وی اضافه کرد: در این حالت برق مشترک همواره به صورت شعاعی بوده و مشترک یا مشترکان دیگری از تأسیسات ایجاد شده استفاده نخواهند کرد.

تیموری یادآور شد: در صورت بهره‌برداری توسط شرکت توزیع نیروی برق نیز مالکیت و مسئولیت بهره‌‍برداری و نگهداری از پست احداثی و خطوط تغذیه‌کننده آن با شرکت برق بوده و نقطه تحویل به مشترک طرف ثانویه ترانسفورماتور پست احداثی خواهد بود.

وی گفت: در این حالت شرکت می‌تواند از پست و خط احداثی برای تأمین برق سایر مشترکان استفاده کرده و یا انشعاب را با حفظ کیفیت برق تحویلی به پست‌های دیگر وصل کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اقدامات انجام شده در رابطه با تبدیل کنتورهای مکانیکی به دیجیتالی و هوشمند تأکید کرد: در حال حاضر کنتورهای آنالوگ تمام مشترکین دیماندی بالای 30 کیلووات به تعداد 15 هزار و 432 کنتور در سطح استان به دیجیتالی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه از 627 هزار کنتور نصب شده مشترکین غیردیماندی موجود در سطح استان نیز 222 هزار و 286 کنتور به دیجیتال تبدیل شده است، گفت: پیش بینی می‌شود بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پنج سال آینده تمام کنتورهای نصب شده آنالوگ موجود مشترکان به صورت رایگان به کنتور دیجیتالی تبدیل شوند.

انتهای پیام/

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*