چند رسانه ایکد مطلب:  3227تاریخ انتشار:  15 مهر 1399 - 13:33
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
 تبدیل 40 کیلومتر از شبکه‌های سیمی شهرستان نهاوند به کابل خودنگهدار
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: در طول سال گذشته 40 کیلومتر از شبکه‌های سیمی شهرستان به کابل خودنگهدار تبدیل شده است که خوشبختانه این امر باعث کاهش سرقت‌های شبکه‌ای و کاهش تلفات شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، شیرزاد جمشیدی در دیدار با نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون جمع‌آوری برق‌های غیرمجاز که بر اساس آن برای حاشیه شهرها به مدت 3 سال اجازه واگذاری برق غیردائم وجود داشت، اظهار داشت: طبق این قانون طی سه سال دستگاه‌های ذیربط مکلف به تعیین تکلیف سازه‌ها و بناهای احداث شده بودند.

وی افزود: با توجه به گذشت سه سال، برداشتی با عنوان اتمام زمان واگذاری انشعاب استنباط شده که این موضوع باعث ایجاد نارضایتی در این مناطق و افزایش استفاده از برق غیرمجاز شده است که درخواست پیگیری آن را در مجلس شورای اسلامی داریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در ادامه با اشاره به اجرای طرح برق امید عنوان کرد: با اجرای این طرح هزینه‌های برق مشترکین کم مصرف مشمول تخفیف 100 درصدی و مشترکین خوش مصرف نیز شامل تخفیفات کاهش مصرف می‌شود.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح امیدواریم مشترکین پر مصرف خانگی به دو گروه خوش مصرف و کم مصرف بپیوندند که این امر علاوه بر اینکه به سود مشترک بوده در مدیریت مصرف انرژی و عدم ایجاد نیروگاه‌ها با هزینه‌های بالا نیز مؤثر است.

جمشیدی با بیان اینکه از سال 92 تا 98 معادل 9 میلیارد تومان از محل اخذ عوارض سالیانه، برای توسعه و اصلاح شبکه‌های روستایی در سطح شهرستان نهاوند هزینه شده است، گفت: در سال گذشته از محل تملک اعتبارات استانی 600 میلیون تومان برای بهسازی شبکه‌ها در نهاوند اجرایی شده است.

وی یادآور شد: با عملکرد مناسب مدیریت و پرسنل مدیریت برق نهاوند معادل 8 میلیارد تومان از اعتبارات ابلاغی در این شهرستان جذب شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به هزینه‌کرد یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای اصلاح و توسعه شبکه روستایی نهاوند از محل بند «ج» عوارض سالیانه عنوان کرد: در طول سال گذشته 40 کیلومتر از شبکه‌های سیمی شهرستان به کابل خودنگهدار تبدیل شده است که خوشبختانه این امر باعث کاهش سرقت‌های شبکه‌ای و کاهش تلفات شده است.

جمشیدی با اشاره به ظرفیتی که شهرستان نهاوند برای حضور سرمایه‌گذاران در بخش انرژی‌های نو (خورشیدی و CHPها و...) دارد، گفت: ما نیز آمادگی عقد قراردادهای تضمیمی 20 ساله برای خرید انرژی از سرمایه‌گذاران را داریم.

وی با بیان اینکه وصول مطالبات در استان همدان بیش از 100 درصد است، افزود: این رقم در نهاوند 92 درصد است که مشارکت در پرداخت هزینه‌های برق مصرفی باعث افزایش درآمد برای شهرستان و در نتیجه ارائه خدمات مطلوب‌تر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: در محدوده شهرستان نهاوند روستای بالای 10 خانوار بدون برق نداریم و خوشبختانه 100 درصد جمعیت شهری و روستایی شهرستان از نعمت این انرژی پاک برخوردار هستند.

* جذب سرمایه‌گذاران بیشتر نیازمند افزایش زیرساخت‌ها در شهرستان

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه ضمن تقدیر از مجموعه شرکت توزیع برق استان و شهرستان اظهار داشت: هر کجا که نیاز به خدمات‌رسانی و کمک مضاعف در شهرستان داشتیم شرکت توزیع برق پیشگام بوده است.

علیرضا شهبازی عنوان کرد: این پای کار بودن مجموعه توزیع برق جز با حساسیت و همدلی پرسنل این شرکت میسر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذاران بیشتر نیازمند افزایش زیرساخت‌ها در شهرستان هستیم، گفت: در این راستا برای ساخت پست‌های 63 و 230 کیلوولت پیشنهادی از برق باختر پیگیری خواهم کرد.

*بازدید از 2450 لوازم اندازه‌گیری مشترکین در نهاوند

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان نهاوند نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این مدیریت اظهار داشت: طی سال جاری اقدامات خوبی در راستای تأمین و پایداری برق مشترکین با توجه به انجام مانورهای جهادی و برنامه‌ریزی‌های مدون ابلاغی شرکت انجام شده است.

منصور ذاکری با اشاره به بازدید 16 هزار لوازم اندازه‌گیری مشترکین در سال 98 گفت: در 6 ماهه سال جاری نیز 2 هزار و 450 مورد بازدید داشتیم که همین عامل باعث جلوگیری از هدررفت 7 میلیون کیلووات ساعت انرژی در شهرستان نهاوند شده است.

وی یادآور شد: با اقدامات پیک‌سایی و با برنامه‌ریزی و اقدامات پیشگیرانه و مدیریت مصرف توانستیم پیک امسال را در شهرستان کنترل کنیم.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان نهاوند عنوان کرد: در حوزه وصول مطالبات نیز سال 98 حدود 75 درصد وصول داشتیم که طی 6 ماهه نخست سال 99 این رقم به 92 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*