چند رسانه ایکد مطلب:  3002تاریخ انتشار:  1 اسفند 1398 - 17:57
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توانیر:
 امسال 7 هزار میلیارد تومان در مصرف برق صرفه‌جویی شد
مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به مدیریت پیک بار تابستان و اجرای طرح‌های تشویقی گفت: امسال 350 میلیارد تومان پاداش به مردم، صنایع و کشاورزان پرداخت و در مقابل آن 7 هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، آئین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با حضور مدیرعامل شرکت توانیر، مدیرعامل برق منطقه‌ای باختر، معاون عمرانی استاندار و جمعی از مسئولان استانی در سالن جلسات این شرکت برگزار شد.

محمدحسن متولی‌زاده مدیرعامل شرکت توانیر در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای صنعت برق اظهار داشت: به عنوان خادمین صنعت برق افتخار ما این است که گسترده‌ترین خدمت دولت را به مردم ارائه می‌کنیم و استان همدان در برق‌رسانی به مردم پپیشتاز است.

وی با بیان اینکه پوشش برق‌رسانی در کشور 100 درصد است، افزود: خوشبختانه در کشور روستای بالای 10 خانوار بدون برق وجود ندارد و این در حالی است که 1.2 میلیارد نفر از کره زمین هنوز برق ندارد و دنیا برای رسیدن به این شاخص برای سال 2050 یعنی 30 سال بعد هدفگذاری کرده است.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به بحران سیل ابتدای سال 98 و بحران برف گیلان طی دو هفته اخیر گفت: همکاران صنعت برق پیشتاز خدمت‌رسانی به مردم برای تأمین برق مردم هستند.

وی با بیان اینکه همکاران صنعت برق جزو اولین نیروها در بحران‎ها حضور دارند و خدمات‌رسانی می‎کنند، ابراز داشت: در برف اخیر استان گیلان با وجود اینکه 85 درصد شبکه برق این استان تحت تأثیر برف سنگین قرار گرفته بود اما با تلاش و حضور به موقع همکاران سریع اقدام شد و به شبکه برگشت در حالی که در اتفاق مشابه در کانادا 9 روز بدون برق بودند.

متولی‌زاده تصریح کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی نیز همکاران ما همواره پیشتاز هستند؛ و با همت والای آنان و همکاری مشترکین و اقداماتی صورت گرفته پیک بار تابستان به خوبی مدیریت شد و نه تنها مشکلی نداشتیم بلکه صادرات را 120 درصد افزایش دادیم که منجر به فزایش درآمد کشور شد.

وی با اشاره به مدیریت پیک بار تابستان و اجرای طرح‌های تشویقی ادامه داد: امسال 350 میلیارد تومان پاداش به مردم، صنایع و کشاورزان پرداخت و در مقابل آن 7 هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی شد.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه افتخار دیگر ما این است که در جشنواره‌های مخلف حائز رتبه هستیم، عنوان کرد: در نظرسنجی که توسط معاونت ریاست جمهوری از مردم صورت گرفت صنعت برق در ارائه خدمات و کسب رضایتمندی مردم بین دستگاه‌های دولتی و اجرایی اول شد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به بازنشستگی 8 مدیرعامل در صنعت برق و تقدیر از زحمات و تلاش‌های مدیرعامل سابق شرکت توزیع نیروی برق استان همدان بیان داشت: مهندس شهیدی بعد از 33 سال خدمت صادقانه در صنعت برق به افتخار بازنشستگی نائل شدند.

متولی‌زاده با بیان اینکه در استان همدان افراد توانمند بسیاری وجود دارد و پیرو فراخوان صورت گرفته ۱۸ نفر متقاضی بودند، گفت: بر اساس شاخص‌های مشخص شده، مهندس جمشیدی به عنوان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه استان همدان، استانی حادثه‌خیز است، گفت: بحث کابل خودنگهدار، اتوماسیون و حفظ و نگهداری شبکه‌ها و پیک بار از جمله مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد.

* برگزاری 35 هزار نفر ساعت دوره‌های آموزشی برای کارکنان

مدیرعامل سابق شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در این مراسم با اشاره به عملکرد این شرکت و وجود 750 هزار مشترک برق در استان همدان اظهار داشت: تلفات ما تا پایان دی ماه سال جاری 10.79 درصد بودکه امید است تا پایان سال به شاخص 10 درصد برسیم.

محمدمهدی شهیدی با بیان اینکه پیک بار امسال 694 مگاوات بود، گفت: نسبت به سال گذشته یک درصد افزتیش پیک را داشتیم و با مدیریت انجام شده خاموشی نداشتیم.

وی ادامه داد: ظرفیت ما نسبت به پیک، 2 هزار و 300 مگاولت آمپر و سه برابر ظرفیت پیک ما است که این امر ظرفیت‌سازی بخش توزیع و حائز اهمیت است.

مدیرعامل سابق شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه درصد پرداخت غیرحضوری ما 99 درصد و نصب کنتورهای چند منظوره 59 درصد است، تصریح کرد: در بحث GIS نیز بخش فشار ضعیف و مشترکین باقی مانده بود که با اقدامی که طی دو سال اخیر انجام شده و با جمع‌آوری و تکمیل اطلاعات تا پایان سال جاری؛ بخش GIS نیز آماده بهره‌برداری است.

وی با اشاره به بحث منابع انسانی گفت: در این زمینه نیز با اقدامات و پیگیری صورت گرفته شرکت به A+ تبدیل شد و دارای 6 معاونت که گام مثبتی بود.

شهیدی افزود: همچنین در خصوص نیروی مورد نیاز و باکس‌های سازمانی نیز 70 باکس اضافه شده و با توجه به این تغییرات 52 مورد انتصاب داشتیم.

وی یادآور شد: در بحث آموزش و مهارت نیز کارکنان این شرکت سال گذشته 25 هزار نفر ساعت و امسال 35 هزار نفر ساعت آموزش دیده‌اند که اقدام خوب و تحولی در بخش آموزش نیروی انسانی است.

مدیرعامل سابق شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه در مصرف انرژی عمده مصرف ما در بخش کشاورزی است، افزود: با توجه به این امر در بحث کاهش پیک بر مشترکین کشاورزی متمرکز شدیم و اقداماتی از قبیل تجهیز انشعاب بخشی از کشاورزان به تابلوهای قطع خودکار، کنترل بار سرمایشی ادارات با همکاری استانداری، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و تبلیغات محیطی و اجرای برنامه‌های پاسخگویی بار را داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در کاهش تلفات نیز سیر نزولی داریم، ادامه داد: از اقدامات حائز اهمیت در این بحث، پروژه کاهش تلفات شهرستان ملایر بود که 3.5 میلیارد تومان از وجوه اداره شده و 1.5 میلیارد تومان از محل منابع داخلی هزینه کردیم و امید است تلفات این شهرستان که 17 درصد بود به شاخص استانی نزدیک شود.

شهیدی اظهار داشت: همچنین اصلاح فیدرهای بحرانی شهرستان ملایر از دیگر اقدامات است که هفت فیدر از 17 فیدر بحرانی ملایر اصلاح شده و مابقی نیز در حال انجام است.

وی ابراز داشت: در بخش پروژه‌های روستایی نیز از محل اعتبارات بند «د» و تبصره «ه» از سال 92 تاکنون 26 میلیارد و 657 میلیون تومان هزینه شده و 9 میلیارد تومان هم برای امسال پیش‌بینی کردیم که امید است تا تیر ماه سال آینده جذب شود.

مدیرعامل سابق شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: در بحث هزینه‌ پروژه‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته و تا پایان دی ماه 52 میلیارد تومان در بخش‌های اعتبارات داخلی هزینه کردیم.

وی با بیان اینکه مهمترین دغدغه احداث ساختمان مرکزی شرکت است، گفت: احداث پروژه مرکز دیسپاچینگ جنوب استان در ملایر نیز از پروژه‌های حیاتی برای استان است که امید است سال آینده به نتیجه برسد.

* انتخابات مظهر اراده ملی و مردم‌سالاری دینی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان نیز در این آیین با بیان اینکه انتخابات مظهر اراده ملی و مردم‌سالاری دینی است، اظهار داشت: ما انقلاب کردیم که مردم سالاری دینی داشته باشیم.

محمودرضا عراقی  با بیان اینکه پایه نظام بر اساس رأی مردم استوار است، گفت: امید است مشارکت و حضوری حداکثری در پای صندوق‌های رأی داشته باشیم.

وی عنوان کرد: همواره در شاخص‌های استان وزارت نیرو و مجموعه صنعت بر و آب جزو بهترین‌ها بودند و تعامل خوبی نیز دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان با اشاره به توجه وزارت نیرو به نظام شایسته‌سالاری تصریح کرد: کسی که توانمندی بالایی داشته باشد به عنوان مدیر انتخاب می‌شود.

وی با اشاره به هماهنگی صنعت آب و برق استان گفت: وجود شورای انسجام بخشی در این صنعت به عنوان نقطه قوت خوبی اس که از بهره‌وری مدیریت شکل می‌گیرد.

شیرازد جمشیدی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز در ادامه با بیان اینکه مهندس شهیدی، مدیری بسیار بااخلاق است، ابراز داشت: امید است با همکاری و همت شبانه‌روزی برنامه‌ها را با تمام توان پیگیری کنیم و به بهترین شکل به نتیجه مطلوب برسانیم.

در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات و خدمات محمدمهدی شهیدی، شیرزاد جمشیدی به عنوان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان معرفی شد.

انتهای پیام/

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*