چند رسانه ای
کد مطلب:  2736تاریخ انتشار:  24 مرداد 1398 - 23:21
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
معاون منابع انسانی شرکت برق استان همدان خبر داد
  جذب 47 نیروی انسانی طی سال جاری در شرکت توزیع نیروی برق استان همدان
معاون منابع انسانی شرکت برق استان همدان با بیان اینکه در سال 97 تعداد 22 نفر کارشناس و متخصص جذب کرده‌ایم، گفت: در سال جاری نیز مراحل جذب 47 نفر را در دست پیگیری داریم.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، رضا الماسی با بیان اینکه سازمان‌ها بدون وجود نیروی انسانی نه‌تنها مفهومی‌ ندارند بلکه اداره آن‌ها نیز میسر نخواهد بود، بیان کرد: حتی با ورود فناوری‌های جدید به سازمان‌ها و تبدیل آن‌ها به توده‌ای از تجهیزات و دستگاه‌ها، همچنان نقش انسان به‌عنوان عاملی حیاتی و راهبردی در بقای سازمان، کاملاً مشهود است.

وی منابع انسانی را ارزشمندترین منبع سازمان‌های امروزی دانست و افزود: نیروی انسانی به تصمیمات سازمانی شکل داده و باعث حل شدن مسائل و مشکلات سازمان و عینیت بخشیدن به بهره‌وری می‌شود.

معاون منابع انسانی شرکت برق استان همدان در ادامه ابراز کرد: بهبود و افزایش مستمر بهره‌وری سازمان، مستلزم رشد و بهره‌وری کارکنان و تقویت نیروی انگیزش آنان است؛ درواقع می‌توان از انگیزش به‌عنوان موتور محرک یا نیروی پیش‌برنده انسان یاد کرد.

الماسی همچنین جذب و نگهداشت نیروی انسانی را یکی از مهم‌ترین وظایف شرکت‌ها عنوان کرد و گفت: این وظیفه خطیر به‌عهده معاونت منابع انسانی شرکت‌ها گذاشته شده است و ما نیز با توجه به اهمیت این موضوع اقدامات متعددی را در شرکت برق استان همدان انجام داده‌ایم.

وی به اهمیت نیروی انسانی در هر ارگان و دستگاهی اشاره کرد و افزود: بازنگری ساختار سازمانی شرکت با توجه به ارتقا درجه آن به A+ ازجمله اقداماتی بوده است که با توجه به وظایف شرکت و اهمیت خدمات‌رسانی مطلوب به مشترکان، انجام شده؛ پست‌های سازمانی کارشناسی نیز 9 درصد افزایش یافته است.

معاون منابع انسانی شرکت برق استان همدان به اهمیت نقش نیروی انسانی جهت تحقق اهداف که منجر به اثربخشی و رضایتمندی می‌شود، اشاره کرد و افزود: به‌منظور جایگزینی نیروهای بازنشسته، نیروهای جدید و کارآمدی استخدام کردیم.

الماسی در ادامه با بیان اینکه طی سال 97 تعداد 22 نفر کارشناس و متخصص جذب کردیم، اظهار کرد: در سال جاری نیز مراحل جذب 47 نفر را در دست پیگیری داریم تا جذب شرکت شوند.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم به‌منظور اعتلای سطح توانایی‌های نیروی انسانی از طریق شیوه‌های نوین علمی مدیریت منابع انسانی انجام می‌گیرد، به برگزاری دوره‌های آموزشی جهت توانمندسازی کارکنان اشاره کرد و افزود: برای کلیه کارگران برق‌کار در سال جاری دوره آموزشی پیش‌بینی‌شده که اجرا خواهد شد.

معاون منابع انسانی شرکت برق استان همدان گفت: برنامه‌ریزی لازم به‌منظور اجرای دوره‌های آموزشی برای تمام کارکنان نیز ازجمله اقدامات در راستای توانمندسازی کارکنان بوده است.

الماسی با اشاره به اعزام کارکنان به اجلاس و همایش‌ها جهت آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی مرتبط با وظایف محوله، افزود: سامان‌دهی کارکنان در واحد‌های اجرایی ضمن تشکیل جلسات با مدیران ذی‌ربط جهت تسهیل در روند اجرایی فعالیت‌ها نیز ازجمله اقدامات بوده که تاکنون پنج جلسه تشکیل شده است.

وی اعلام کرد: اقدام و پیگیری جهت بهبود شرایط کارکنان شرکتی ازجمله بیمه تکمیلی، تخصیص کارانه‌های نقدی به‌تناسب نوع وظایف و وجود اعتبار و ایجاد امکانات رفاهی از دیگر اقدامات این معاونت بوده است.

معاون منابع انسانی شرکت برق استان همدان با بیان اینکه از تاریخ یک تیرماه 98 با شرکت‌های خدماتی جهت ایجاد امکانات رفاهی برای کارکنان قراردادی منعقد کرده‌ایم، مطرح کرد: حقوق کارکنان شرکتی نیز براساس مصوبات اداره کار افزایش یافته است.

الماسی گفت: در راستای ایجاد تعادل بین کار و زندگی شخصی کارکنان همایش‌هایی با موضوع تعادل بین کار و زندگی برگزار کرده‌ایم و از مدیران و همسران آنان دعوت به‌عمل آورده و آموزش‌های لازم ارائه شده است.

وی ایجاد تمهیدات لازم جهت رفع مشکلات درمانی کارکنان ضمن عقد قرارداد با شرکت بیمه دانا را از دیگر اقدامات عنوان کرد و افزود: ضمن رایزنی‌های صورت‌گرفته با شرکت بیمه دانا توافقنامه‌ای جهت خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به کارکنان منعقد شده است.

معاون منابع انسانی شرکت برق استان همدان با بیان اینکه در راستای رفع مشکلات مالی کارکنان وام‌های کوتاه و بلندمدت پرداخت شده، اذعان کرد: در هر ماه به 20 نفر از کارکنان شرکت وام پرداخت شده است.

الماسی با اشاره به اینکه بازنشستگان منشأ خیروبرکت هستند و کارکنان شاغل می‌توانند از دانش و تجارب ارزشمند آنان در حوزه‌های مختلف کاری جهت ارتقا و بهره‌وری بیشتر استفاده کنند، گفت: به‌منظور تکریم پیشکسوتان و همچنین ترویج فرهنگ احترام به آنان در سال 97 از 100 نفر خانواده بازنشستگان دیدار به‌عمل آمد که در سال 98 نیز برنامه‌ریزی به‌منظور دیدار و سرکشی به 100 نفر دیگر از بازنشستگان صورت گرفته است که اقدام خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*