چند رسانه ایکد مطلب:  2695تاریخ انتشار:  31 تیر 1398 - 10:50
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
معاون بهره‌برداری شرکت برق استان همدان:
 فعلا برنامه‌ای برای خاموشی نداریم
معاون بهره‌برداری و امور دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: در حال حاضر به علت مصرف بهینه وعدم کمبود منابع برق برنامه‌ای برای خاموشی در استان نداریم که ادامه این روند به همکاری عموم شهروندان استان برمی‌گردد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، شیرزاد جمشیدی بیان کرد: از مردم همه استان انتظار داریم با توجه به افزایش حرارت و تابستان داغی که در پیش رو داریم، تا اواسط مرداد ماه میزان مصرف برق خود را مدیریت کنند به طوری که تنها با 10 درصد صرفه‌جویی در میزان مصرف با مشکل کمبود منابع برق و خاموشی در استان روبرو نخواهیم شد.

وی اظهار کرد: طبق نقشه پهنه‌بندی مصرف برق در 45 روز گذشته سرانه مصرف استان بهینه بود و در ناحیه سبز کشور قرار گرفت و طی این مدت به علت مصرف بهینه با مشکل کمبود منابع برق روبرو نبودیم بنابراین سهمیه برق استان در هفته نوزدهم 667 مگاوات تعیین شد.

معاون بهره‌برداری و امور دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ادامه داد: ساعات اوج و مدیریت مصرف برق از ساعات 12 تا 17 و از 20 تا 23 است که در این ساعات نیازمند همکاری تمام مشترکین به ویژه واحدهای تجاری، کشاورزی و منازل مسکونی هستیم و انتظار می‌رود شهروندان در منازل از استفاده از لوازم پرمصرف برقی چون سماور برقی، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی اجتناب کرده و واحدهای کشاورزی نیز مزارع خود را در ساعتی غیر از اوج مصرف آبیاری کنند.

وی با بیان اینکه قطعی و خاموشی‌های اخیر به علت تعمیرات یا اصلاحات خطوط برق است، عنوان کرد: در حال حاضر به علت مصرف بهینه وعدم کمبود منابع برق برنامه‌ای برای خاموشی در استان نداریم که ادامه این روند به همکاری عموم شهروندان استان برمی‌گردد.

جمشیدی اضافه کرد: در صورت افزیش درجه حرارت دما در استان وعدم همکاری واحدهای مختلف احتمال تعیین ساعات خاموشی وجود دارد اما با مدیریت روند مصرف بهینه برنامه‌ای برای خاموشی برق نخواهیم داشت.

وی تعداد محدودی از واحدهای مختلف در استان را در گروه مشترکین پرمصرف دانست و بیان کرد: در سطح ادارات تنها 30 درصد خارج از الگوی بهینه مصرف برق حرکت می‌کنند که از طریق استانداری تذکر لازم به آنها داده شده و مصرف بی‌رویه در مشترکین خانگی و منازل مسکونی بسیار کم است.

معاون بهره‌برداری و امور دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه در واحدهای کشاورزی و صنعتی نیز تفاهم‌نامه‌ای در زمینه مصرف برق با آنها بسته شده است، افزود: در واحدهای تجاری به ویژه مجتمع‌های تجاری استان با مصرف غیربهینه برق مواجه هستیم و انتظار می‌رود همکاری بیشتری با شرکت برق داشته باشند.

وی عنوان کرد: در استان 6 نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 7 مگاوات و در مجموع ظرفیت 42 مگاواتی در حال تولید برق و انرژی پاک هستند که برق تولیدی آنها به شبکه اصلی برق کشور تزریق می‌شود.

جمشیدی خاطرنشان کرد: شبکه برق کل کشور بهم پیوسته است و تولیدات به شبکه‌های دیگر انتقال می‌یابد و برق‌های تولیدی در نیروگاه شهید مفتح و نیروگاه‌های خورشیدی نیز به همین شبکه تزریق می‌شود و مخصوص استفاده استان نخواهد بود.

وی با بیان اینکه در بیشتر نقاط استان پتانسیل بسیار خوبی برای ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی به ویژه در نقاط جنوبی یعنی شهرهای نهاوند و ملایر وجود دارد، اضافه کرد: برای سرمایه گذاری در این حوزه تمام موانع را تسهیل کردیم و دست سرمایه‌گذران را هم می‌بوسیم.

معاون بهره‌برداری و امور دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، شهرستان فامنین را در تولید انرژی پاک پیشگام دانست و عنوان کرد: برخی از ادارات استان مانند شرکت توزیع برق و آب و فاضلاب با ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در راه تولید انرژی‌های پاک گام برداشته‌اند.

وی ادامه داد: در زمینه نیروگاه خورشیدی در استان با کسانی که تمایل به ایجاد این نیروگاه در منازل خود دارند قراردادی بسته می‌شود که طی آن، خرید برق تولیدی نیروگاه‌ها از این افراد تضمین می‌شود اما هزینه اولیه ایجاد نیروگاه بر عهده خود فرد است.

انتهای پیام/

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*