چند رسانه ای
کد مطلب:  2681تاریخ انتشار:  15 تیر 1398 - 14:35
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار » ستاد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان:
 صیانت از نیروها اهمیت بالایی دارد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه صیانت از نیروها از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: دارا بودن سلامت فردی و سازمانی از مواردی است که در مرحله نخست ورود به شرکت در بخش حراست بررسی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، آئین تکریم و معارفه سرپرست دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با حضور نصرتیان معاون بهره‌برداری، صفری معاون برنامه‌ریزی و دخیلی مدیر RDC برق منطقه‌ای باختر، عبدالرحمانی مدیر امور انتقال برق و منتظری مسئول حراست امور انتقال برق استان همدان، شهیدی مدیرعامل، معاونین و مدیران ستادی و اجرایی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت با بیان اینکه حراست یکی از حساس‌ترین حوزه‌های برق است، اظهار داشت: از مهمترین وظایف حراست، بحث حوزه منابع انسانی است و نیروهایی که قرار است وارد سازمان شوند که باید در راستای دستیابی به شاخص‌ها و معیارهای شرکت باشد.

محمدمهدی شهیدی با بیان اینکه صیانت از نیروها از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: دارا بودن سلامت فردی و سازمانی از مواردی است که در مرحله نخست ورود به شرکت در بخش حراست بررسی می‌شود.

وی تصریح کرد: دومین حوزه فعالیت بخش حراست، بحث امنیت اطلاعات است که این امر موجب امنیت شبکه‌ها نیز می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به ورود حراست در بخش تدارکات ابراز داشت: ورود به بحث قراردادها و مزایده و مناقصه‌ها و پیشگیری از فسادها نیز از اقدامات مهمی است که در بخش حراست پیگیری می‌شود.

وی عنوان کرد: موضوع پیمانکاران و نحوه عملکرد آنان از حساسیت‌ها و اهمیت خاصی برخوردار است که اقدامات نابجا و خارج از عرف آنها می‌تواند تبعاتی برای شرکت داشته باشد، بنابراین بحث بررسی صلاحیت‌ها و ورود آنان به شرکت نیاز به رصد و پایش عملکردی جدی دارد که در حوزه حراست صورت می‌گیرد.

شهیدی تعامل با سایر ارگان‌ها و ادارات به ویژه نیروی انتظامی که در چند سال گذشته با تلاش‌های حراست شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ارتباط تنگاتنگ و خوبی را رقم زده‌اند حائز اهمیت دانست و گفت: از ثمرات این تعامل کاهش سرقت‌ها و کاهش تبعات اجتماعی را دربر داشته است.

وی با اشاره به عملکرد خوب شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در بحث سلامت اداری ادامه داد: همکاری حراست با بازرسی لوازم اندازه‌گیری در بخش‌های مختلف فنی از جمله مشترکین دیماندی نیز منجر به اقدامات و نتایج خوبی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به کسب رتبه‌های برتر توسط دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: امید است با حضور آقای معراجی به عنوان مدیری دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان همدان این روند همچنان ادامه یابد و این شرکت در آینده نیز بدون دغدغه و مشکلی خدمات خود را به شهروندان داشته باشد.

* شرکت‌های توزیع ویترین صنعت برق هستند

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای باختر نیز در این مراسم با بیان اینکه صنعت برق یک صنعت استراتژیک در تمام دنیا و به عنوان زیرساخت تلقی می‌شود، اظهار داشت: شرکت‌های توزیع در واقع ویترین صنعت برق هستند که می‌توانند زحمات تمام کارکنان این صنعت را به مردم نمایش دهند.

جعفر نصرتیان با اشاره به پیک بار افزود: در شرایط امروز که با محدودیت‌های بسیاری از جمله منابع روبرو هستیم و همچنین بحث تحریم‌ها که بر کسی پوشیده نیست، مدیریت پیک بار بیش از پیش ضرورت دارد و آنچه می‌تواند راه‌گشای این موارد باشد سرمایه نیروی انسانی و همت، غیرت، دانش و سیستم مهندسی است که خوشبختانه در مجموعه صنعت برق حاکم است.

وی با بیان اینکه این سیستم مهندسی که مبتنی بر عملکرد نیروی انسانی بوده نیازمند حمایت و پشتیبانی است، گفت: یکی از بخش‌هایی که می‌تواند به خدمات مهندسی کمک کند حوزه حراست است.

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای باختر با اشاره به مهمترین وظیفه حراست ادامه داد: صیانت از پرسنل به عنوان یکی از رکن‌های رکین شرکت‌ها و به مفهوم آنالیز نیروی انسانی یکی از عمده‌ترین و مهمترین وظایف حراست است.

* امنیت انرژی را مدیون سربازان گمنام صنعت برق هستیم

معاون حراست کل استان همدان نیز با اشاره به حوزه وظایف حراست اظهار داشت: یکی از عمده وظایف حراست با توجه به نقشی که نیروی انسانی در ارتقای سطح رضایتمندی دارد و از آن به عنوان منابع انسانی یاد می‌شود، صیانت از این منابع است.

سینایی تصریح کرد: امنیت انرژی به عنوان یکی از مهمترین شاخصه‎های امنیت ملی حائز اهمیت است که ما این امنیت انرژی را مدیون سربازان گمنام صنعت برق هستیم.

وی با اشاره به فصل تابستان و افزایش مصرف برق گفت: مدیریت مصرف نقش مهمی در گذر از پیک بار خواهد داشت که امید است با همکاری حراست این مهم تحقق یابد و امسال نیز به سلامت از پیک بار عبور کنیم.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات «رضا الماسی»، «سیدرضوان معراجی» به عنوان سرپرست دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان معرفی شد.

انتهای پیام/

 

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*